Rewana

Shop

O nás

REBELS WEAR NATURE 

Ak ťa zaujala Rewana, máš v sebe rebela, ktorý nosí prírodu vo svojom srdci.  

Rebel je odvážny a vie dať najavo svoj názor. Miluje slobodu v živote, obliekaní, rozhodovaní. Rebel sa nebojí svetu povedať na čom mu záleží. Pretože vie, za čo sa oplatí postaviť. 

Naše rebelstvo je tvoja “konopná” značka Rewana. 

Konopa je najrebelskejšia najodolnejšia rastlina zo všetkých. Je pevná a trvácna. Rastie do výšin. Látka z nej je zdravá, ekologická, vzdušná, hrejivá a zároveň chladivá. Plná kontrastov, ktoré do seba dokonale zapadajú. 

Každý výrobok je navrhnutý tak, aby boli využité tie najlepšie vlastnosti materiálu. Najväčší dôraz kladieme na kvalitu a precíznosť šitia. Od roku 2015 sme nazbierali vzácne skúsenosti, ktoré sa odzrkadľujú na každom novom výrobku. 

Neboj sa novej výzvy. Zobuď v sebe rebela. Ukáž s nami svetu, že konopa nie je len na smiech. Obleč si prírodu. Ži slobodne.

Rebeli nosia prírodu

Rewana

Náš príbeh 

Pred viac ako 30 000 rokmi človek zvedavý objavil rastlinku, ktorá bola vo vnútri taká pevná a zároveň jemná, že si z nej časom, okrem iného, vyrobil látku.

Približne vtedy sa začal písať príbeh značky Rewana

Tisíce rokov bola táto rastlina, nazývaná konopa, verným spoločníkom človeka. Každú jar si mohol vysadiť novú, ktorá mu do jesene vyrástla aj 5 metrov vysoká.

Obohatila pôdu. Poslúžila na výrobu všetkého čo bolo potrebné. Najpevnejšie laná, najodolnejšie košíky, plachty, oblečenie, ktoré v zime hrialo a v lete chladilo, liečivé masti, nápoje, potraviny a zároveň vrecia na ich uskladnenie.

Prečo sa odrazu niečo také užitočné takmer zo dňa na deň vytratilo?

Keď mocní nevedia ako konkurovať, jednoduchšia cesta je konkurenciu zakázať. Aby sa mohol syntetický materiál presadiť, musel konopu z trhu úplne vyradiť.

Zíde z očí, zíde z mysle a tak sa časom zabudlo na to, čo predtým nemohlo chýbať ani v jednej domácnosti.  

Teší nás, že ti už od roku 2015, pôvodne pod značkou HOJA hemp, ktorá v roku 2022 vyrástla do novej značky Rewana, prinášame opäť možnosť výberu a je len na tebe, či sa rozhodneš vrátiť konope priestor v tvojom domove.

Všetky naše výrobky sú vyrábané na Slovensku v našej dielni, v súkromných krajčírskych dielňach a v Slovenskej chránenej dielni šikovnými krajčírkami, s ktorými spolupracujeme.

Každý jeden kus je vyrobený tak, aby boli využité pozitívne vlastnosti materiálu. Do každého jedného kusu sú vložené roky skúseností a precíznosť spracovania.

Niektoré produkty sú originály vyrobené len v jednom kuse a nebudú sa opakovať. Môžeš mať tak jedinečné dielo, ktoré inde nenájdeš. Produkty môžu mať výnimočne nenápadné zdobenie.
V prírode vznikajú často jedinečné neopakovateľné veci, ktoré majú svoje čaro.
Pod značkou Rewana občas vyrastie niečo, čo nevyrastie už nikdy viac. Netvoríme len oblečenie, tvoríme produkty, ktoré sa stanú tvojim spoločníkom a tvojou súčasťou.

Okrem našich produktov, ktoré máme v ponuke vyrobíme čokoľvek na mieru a na želanie. Vytvoríme firemné predmety podľa vašich predstáv. Vyšijeme značku, logo, slogan. Spolu môžeme vytvoriť jedinečný originál, ktorý bude len váš. 

Povedzte svojim zákazníkom a firemným partnerom, že vašej firme záleží na životnom prostredí. Viac o konopnej látke, sa dozviete tu.