Rewana

Shop

Prírodná látka

Konopná látka


Konopa siata je najekologickejšia rastlina. Dôkazom sú nielen súčasné výskumy a rozvíjajúci sa „konopný“ priemysel, ale predovšetkým história tejto unikátnej plodiny. Viacero zdrojov uvádza, že ľudia poznali a využívali vlastnosti konope už pred 30 000 rokmi.

V neďalekej minulosti bolo konope pomerne rozšírené. Žiaľ v čase priemyselnej revolúcie sa podarilo lacnejším syntetickým materiálom, takmer úplne vytlačiť z povedomia poľnohospodárov a spracovateľov, túto univerzálnu rastlinu. Nahradili ju plodiny, ktoré vyžadujú pesticídy, herbicídy a iné toxické látky na produkciu, pričom nemajú takú výnosnosť a ekologickú stopu ako práve konope. 

Naše konopné látky pochádzajú z Európy a sú vyrábané pre prírodu šetrným spôsobom. Našim cieľom je mať materiál od výrobcov, ktorí spájajú moderné spracovateľské technológie s bohatou tradíciou konopárstva ako obnoviteľného zdroja, ekologickým spôsobom samotného tkania, pletenia a farbenia.

Látka, ktorú používame je čisto prírodná, zameriavame sa na 100% konopný materiál, vyrábaný v súlade s prírodou bez použitia akýchkoľvek chemikálii pri raste či spracovaní rastliny. Látka používaná na výrobu kuchynského textilu je testovaná a schválená na styk a skladovanie potravín. Našim zámerom je používať materiály šetrné pre prírodu, rozložiteľné a ekologicky nezávadné.

Konopná látka má vynikajúce izolačné vlastnosti vďaka najvyššej tepelnej kapacite spomedzi všetkých textilných vlákien. Je veľmi pevná, jej životnosť sa môže počítať na desiatky rokov. Ďalej je veľmi pohodlná, organicky pestovaná, spracovaná a tkaná. Navyše konope pohlcuje škodlivé UV žiarenie.

Konopné výrobky sú pevné, odolné voči oderom, plesniam, mikróbom, a majú podstatne lepšie izolačné vlastnosti ako akékoľvek iné materiály používané na výrobu textilu. Látka v zime zahrieva, v lete chladí. Kúpa nášho oblečenia alebo doplnkov je investícia do budúcnosti. Časom získavajú na kvalite a pohodlnejšie sa používajú

Najlepšia a najprirodzenejšia voľba je konopné oblečenie. Ideálna pre deti a ich jemnú pokožku. Konopná látka  umožňuje koži prirodzene dýchať, absorbuje pot, pomáha znižovať telesný pach, netvoria sa v nej plesne a je vhodná na celodenné nosenie pre alergikov, ľudí s citlivosťou na chemikálie a syntetické materiály. Dokonca pomáha hojiť kožné defekty (chrastičky, štípance, plesne…) a odpudzuje komáre a moly. To sú dôvody prečo konopné oblečenie nazývame “zdravé oblečenie”. Pokožka je najväčší ľudský orgán, preto sa o ňu treba náležite starať.


Farebné odtiene látok sa môžu mierne líšiť. Je to dôkaz toho, že látky nie sú chemicky spracovávané. Farebný odtieň tiež závisí od počasia, ktoré prevládalo počas rastu, zberu a spracovania konopy.   

Pre viac informácií, nás kontaktujte tu.